Hosting

Graf pro
Odkaz na tuto stránku

Informace

Statistika sleduje počet .cz domén hostovaných u jednotlivých hostingových společností. Položka bez hostingu obsahuje domény, které dle metodiky meření nemají mailhosting. V položce neurčeno jsou domémy, u kterých nebyl jednoznačne určen hosting. Informace o poskytovatelích hostingů vycházejí z veřejně přístupných zdrojů, které nemusí poskytovat přesné informace. Pokud jste nenašli vaši společnost v tabulce, kontaktujte nás e-mailem, ve kterém uvedete název společnosti a IP adresy hostingů. Po ověření platnosti údajů vás zařadíme do měření.

Metodika

Příslušnost IP adresy k hostingu je v případě všech typů hostingu určena dle záznamů v WHOIS databázi společnosti RIPE NCC. Pro zpřesnění dat je možno nahlásit hosting i ručně. Postup je uveden výše a tato data procházejí validací.

Mailhosting

Příslušnost domény k mailhostingu je určena dle IP adresy MX záznamu s nejvyšší prioritou. Při shodné prioritě se používá první záznam v DNS odpovědi.

Nameserver hosting

Příslušnost domény k DNS hostingu je určena dle IP adresy primárního DNS serveru uvedeného v SOA záznamu pro příslušnou zónu.

Webhosting

Příslušnost domény k webhostingu se určí dle IP adresy serveru www.jmeno_domeny.cz. Pokud tento záznam neexistuje, provede se dotaz na jmeno_domeny.cz.

V rámci metodiky nekontrolujeme samotný obsah stránek. Domény bez skutečného webhostingu, které obsahují pouze standardní parkovací stránku registrátora po registraci domény, jsou do těchto statistik z tohoto důvodu započítány také. V praxi existuje mnoho možností, jakým způsobem vytvořit parkovací stránku, tak aby ji nebylo možné automaticky detekovat. V konečném důsledku by tak pokus o automatickou detekci a odečtení parkovacích stránek v rámci tohoto měření vedl pouze k penalizaci hostingů, které by se nesnažily tuto detekci obcházet.